Кошик
843 відгуків
+380637645667
+380637645667
+380637645667
+380958548151
Интернет магазин подарков и сувениров "GoodCo." - 1000 идей подарков в одном магазине

Використання сучасного кальяну

Використання сучасного кальяну
Про точному періоді виникнення кальяну досі ніхто не знає. Існує безліч різних припущень того, де саме з'явився цей курильний прилад і яким був його первісний вигляд.

16.11.14

Найбільш вірогідними гіпотезами є його американське і африканське походження, що підтверджується археологічними розкопками, проведеними на місці давніх поселень. Однак багато дотримуються такої версії, що батьківщиною кальяну є Індія, в якій він почав застосовуватися ще більше двох тисяч років тому.

Незалежно від того, де і коли з'явився кальян, можна стверджувати, що його курили там, де було що курити. А курили все що завгодно: різноманітні трави, коріння і листя дерев і чагарників. Головне, щоб все це сприяло лікування людини або одурманивало його свідомість. Відмінною рисою кальяну є те, що цей курильний прилад являє собою посудину, наповнений рідиною, через який надходить дим від тліючого тютюну.

Стародавні кальяни готувалися з кокосового горіха, в якому виконувались два маленьких отвори. В одне з них вставлялася довга соломинка, а на інше викладалися трави з лікувальним і наркотичним ефектом. В середину кокоса заливалася вода або певний настій.

У такому вигляді кальян проіснував досить великий період. Однак, після того як він потрапив в азіатські країни, кальян зазнав досить великі зовнішні зміни, хоча принцип вдихання диму залишився той же.

В ті часи, коли російське населення ще тільки – тільки отримала можливість бувати за кордоном, кальян і курильну суміш до нього міг дістати лише той, кому пощастило відвідати Єгипет. Хоча на той період, цей курильний прилад для росіян, переважно, грав роль просто смішні штучки. Згодом, усвідомивши значення свого екзотичного придбання, його щасливі володарі представляли кальян на всіх вечірках і навіть брали з собою в похід, щоб розкурити з друзями, сидячи біля багаття.

Сьогодні кальян став доступним для кожного, хто хоче ним скористатися. Це і завзяті туристи східних країн, і мандрівники, ніколи не бували в Туреччині або Єгипті, і просто любителі відпочити... Що ж являє собою сучасний курильний прилад під назвою «кальян»?

Складовими частинами сучасного складеного або нарізної кальяну є: чашки, блюдця, шахти, шланг, колба і мундштук. Серед великої кількості різних видів кальяну можна вибрати і двометрового велетня і десятисантиметровий кальян-сувенір, який є дуже привабливим для туристів.

Для використання вдома оптимальним варіантом буде сорока сантиметровий курильний прилад. Можна, звичайно ж, придбати і півтораметрового красеня, який відмінно вписується в інтер'єр, проте користуватися ним не дуже зручно.

Для виготовлення кальянів використовують різні матеріали: камінь, дерево, кришталь, скло, метал і навіть пластик. Варто лише зауважити, що кришталь використовують тільки для виготовлення колби, а з пластику виготовляють дешеві і недостатньо якісні варіанти.

Найбільш поширеними є суцільнометалеві кальяни і комбіновані – з металу і скла. Кожен кальян має як переваги, так і недоліки. Наприклад, скляний або кришталевий колби є досить крихкими, тому швидко б'ються, а через металеву колбу можна визначити її наповнюваність рідиною. Одним з найбільш надійних, але дорогих варіантів, є колба з товстого богемського скла.

При користуванні кальяном необхідно звернути увагу на його шахту, через яку проходить і охолоджується дим. Краще всього, якщо вона виготовлена з нержавіючого металу. Велику роль відіграє і така складова, як шланг. Він може бути виготовлений зі шкіри, пластику або гуми. Головною вимогою є герметичність. Однак варто звернути увагу і на такі параметри як довжина і товщина. Адже чим більше довжина шлангу, тим зручніше його використовувати. А через товстий шланг набагато легше затягуватися димом.

Мундштук, яким закінчується курильний прилад, може бути пластикових, дерев'яних і навіть виконаним з дорогоцінних металів. До блюдця кальяну також є ряд вимог, наприклад, воно обов'язково повинно зніматися і мати високі краї. Для кальяну можна використовувати різні чаші. Зручними є і вузькі, для паління ароматизованих сумішей, і широкі для чорних табаков.

Підготовка кальяну займає зовсім небагато часу, хоча повинна проводитися без поспіху і зайвих нервів. У колбу кальяну необхідно налити холодної, можна навіть крижаної води, яку іноді розбавляють молоком або алкогольними напоями. Проте змішування кальяну зі спиртним є не зовсім привабливим і корисним справою. Оскільки міцний склад швидко вдаряє в голову, що може зіпсувати приємне проведення часу. А адже кальян використовується найчастіше з метою розслаблення і медитації.

Любителям кальяну варто пам'ятати, що при використанні приладу кілька разів на його стінках залишаються домішки і смоли, які сприяють втраті смаку тютюну і закривають шлях диму. Тому час від часу необхідно робити промивання і чищення цього курильного приладу. Промивати кальян коштує тільки простою водою без застосування миючих засобів. Після чого необхідно висушити його і добре протерти металеві частини.

У багатьох куточках Росії можна знайти велику кількість кальянного тютюну: сухий, чорний не ароматизований, вологий, липкий ароматизований, змішаний з патокою і інші. Визначитися у своєму виборі можна тільки шляхом досвіду, раскурив кальян.

Для того щоб куріння кальяну приносило задоволення, необхідно скористатися деякими порадами:

• перед курінням необхідно щільно поїсти;

• користуватися кальяном в спокійній і розслаблюючій обстановці;

• палити краще, сидячи на затишному кріслі або в напівлежачому положенні.

Також варто запам'ятати, що курильний прилад необхідно розташувати нижче курця, а куріння супроводжувати фруктовим чаєм або будь-яким його кислуватим сортом.

Куріння кальяну являє собою ціле майстерність, яку може спіткати кожен, хто цього бажає. Для цього потрібно зовсім небагато – варто лише спробувати. Легка бесіда, приємний аромат, розслаблююча атмосфера – це саме те, що необхідно кожному, занепокоєному роботою і побутовими проблемами, дорослій людині. Приємного проведення часу!

Інші статті