16.04.15
Складові настільної гри Го
Стандартна дошка для Го – 19 х 19 х. Точки перетину ліній – хосі (з японської зірка) призначені для розміщення форовых каменів і загального зручності гри.
Бувають малі – спрощені дошки 9х9, або 13х13. На таких дошках простіше вчитися. Тут обмежене число можливих ігрових комбінацій і стратегій, однак основна суть гри залишається незмінною.
Ігрові камені – білого і чорного кольорів, що мають форму двоопуклої лінзи. Матеріалом для їх виготовлення служить скло або пластик. Всього їх 361: 181 – чорних і 180 – білих каменів. Число не випадкове, загальне кількість фішок дорівнює кількості перетинів ліній.
Ось і весь комплект, ще звичайно посібник з правилами. Однак ви будете вражені, наскільки ця проста з вигляду гра складна і захоплююча гра!
Ігровий процес
Партія починається з чистої дошки. Гравці вирішують хто якими кольорами грає. Чорний першими ходять, на відміну від шахів. За один хід гравець може встановити камінь в будь-яку точку перетину ліній, хосі, на дошці. Далі гравці ходять в порядку черговості.
Якщо камінь був виставлений на дошку – більше переміщати його не можна. Найчастіше гра починається з зайняття позицій на кутових хосі.
Правила Го:
· Ходити можна тільки в перетин ліній - хосі.
· Рухати виставлені камені заборонено.
· Право першого ходу за чорними.
· Протягом партії ходи робляться по черзі.
· В ігровому процесі ви ділите простір поля між собою, захищаючи його ділянки своїми каменями.
· Якщо ваш камінь оточений камінням суперника – він знімається з гри. Вибулі каміння зберігаються до кінця партії. Знімати камені можна тільки через один хід.
· У тому випадку, якщо поруч немає своїх каміння або порожніх хосі – ви не маєте права ставити камінь.
Кінцева мета
Той гравець, у владі якого до кінця гри буде велика частина території дошки – виграв. У манери цієї гри є свій аналог в реальності – взаємодія бізнесменів з конкурентами на ринку. Ви не намагаєтеся видалити опонента з поля бою, як це відбувається в шахах, ви взаємодієте, відвойовуючи велику територію, або частку ринку.
Власне, мета гри полягає в захопленні простору. Це досягається шляхом оточення території каменями свого кольору. Гра вважається завершеною після того, коли на дошці не залишиться вигідних хосі, які допомогли б захопити територію.
Чим хороша гра в Го
Го ― логически-стратегическая игра, которая заставляет думать. Это отличный тренажер для логического мышления и интересная настольная игра для любителей пошевелить мозгами.
Она придется по вкусу шахматистам. Попробуйте что-то новое. Не отставайте от всего мира. Ведь везде, а особенно на востоке – Го известна и популярна.
Покупая игру Го у нас – вы получаете полный набор элементов, с правилами. Качественная прорисовка поля и аккуратные игровые камни – гарантируются.
Большой ассортимент настольных игр для детей и взрослых здесь