Кошик
843 відгуків
+380637645667
+380637645667
+380637645667
+380958548151
Интернет магазин подарков и сувениров "GoodCo." - 1000 идей подарков в одном магазине

Як самостійно навчитися добре грати в шахи

Як самостійно навчитися добре грати в шахи
Стаття з описом специфіки сучасних шахів та конкретними рекомендаціями до навчання цій складній грі для початківців гравців.

06.03.16

Шахи – це одна з найдавніших логічних ігор. Цій грі у всі часи були підвладні різні категорії людей. В шахи грають жінки і чоловіки, старі й діти, багаті та бідні, царі і жебраки.

Секрет цієї гри полягає в безлічі варіантів розвитку партії і схем досягнення успіху. На цю варіативність впливають не лише чисто логічно і математичні правила, але і специфіка самих гравців, в тому числі їх розумові здібності, психологічний і соматичний стан. Строго кажучи, шахи є математично нескінченною грою. Іншими словами, якщо задатися метою зіграти всі можливі варіанти партій, то домогтися цього ніколи не вдасться. Загальна кількість варіантів можливих шахових партій з часом лише 1 хвилина по своїй сукупності перевищує час життя всесвіту. Глибини шахів вистачить на всіх.

В таких умовах грати краще за інших означає бути значно розумніші, здібніші, уважніше і сильніше. Для хорошої гри в шахи потрібно мати відмінну пам'ять. Це потрібно не тільки для виучування стандартних початкових ходів (дебютів), але й для використання у потрібний момент класичних сполучень (зв'язок) в середині гри і типових ходів в кінці (ендшпіль). Шахістові необхідно мати хорошу фізичну форму. Це обов'язкова умова перемог в тривалих турнірах. Відомо, що концентрація уваги і здатність мислити безпосередньо залежать від якості фізичної форми людини. Якщо людина втомився, хоче спати або відчуває слабкість, то його рішення будуть недостатньо чіткими та збалансованими. У шаховій партії це призводить до помилок з незворотними наслідками. Якщо ж людина добре себе почуває, досить витривалий і здатний зберігати концентрацію і стабільність фізичної форми до кількох годин, то в шахах він доб'ється значно більших успіхів при інших рівних параметрах логіки і кмітливості.

Ось кілька простих правил для успішного розвитку шахових здібностей людини:
― завжди грати з більш сильним суперником;
― завжди зберігати увагу та концентрацію;
― ставити конкретну мету в грі;
― мати план гри ще до початку партії;
― мати запасні варіанти розвитку партії;
― відчувати психічні і фізичні сильні та слабкі сторони противника;
― дотримуватися типові логічні алгоритми і норми;
― у разі допущеної помилки грати до кінця і не здаватися;
― кожний наступний хід повинен бути сильніше попереднього;
― позиції противника повинні бути завжди під тиском;
― необхідно концентрувати фігури та їх ударну міць у визначеному обмеженому ділянці шахового поля;
― записувати ходи;
― грати швидко;
― вміти зупинятися і глибоко замислюватися в складній ситуації;
― не поспішати робити очевидні, але недостатньо продумані ходи;
― стежити за часом партії;
― зберігати спокій, гасити ейфорію у разі успішного ходу подій;
― на дозвіллі грати з комп'ютером.

Сьогодні шахи доступні мільйонам людей завдяки Інтернет. Зараз кожен житель планети Земля може зіграти з будь-яким іншим жителем. Це значно збільшило середній рівень гравців. Особливо це стосується професійної шахової середовища, що призвело до посилення конкуренції за чемпіонську шахову корону. Сьогодні добре грати в шахи означає вміти перемагати приблизно 95 людина зі ста в середньому за статистикою. Таких людей одиниці. Це означає, що середньостатистичній людині буде вкрай складно вийти на рівень майстри спорту з шахів. Тільки обрані, хто має особливі властивості розуму і організму, можуть претендувати на титул чемпіона світу з шахів.
Таким чином, для того, щоб навчитися добре грати в шахи, необхідно насамперед мати до них схильність, а потім вже вчитися і дотримувати правила і рекомендації гросмейстерів.

Інші статті